Autor Subiect: Info 01.10.2017  (Citit de 11187 ori)

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Info 01.10.2017
« : Octombrie 01, 2017, 01:49:36 p.m. »
In perioada 18-20 octombrie se va desfasura Conferinta anuala a Sindicatului Hidroelectrica Hidrosind.
Locatia : Valcea.
Participanti : delegatii la Conferinta sunt reprezentantii desemnati de fiecare departament (filiala) teritoriala, cu norma de reprezenatre de 1/100 membri, dar nu mai putin de un reprezentant.
Subiect principal : alegeri Presedinte, conform statut (la 2 ani).
Mod de desfasurare : la functia de Presedinte poate candida orice membru Hidrosind.
Inscrierile se fac pana in data de 11 octombrie si sunt inregistrate de secretarul general al Hidrosind, domnul Ionut Andrei (la adresa de e-mail ionut.andrei@hidroelectrica.ro).

Eu ma inscriu.
Astept contracandidati.

Nicolae Aurariu.

Sindicalist

  • Vizitator
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #1 : Octombrie 01, 2017, 04:39:58 p.m. »
Asteptam si alti candidati  ,cu rugamintea a-si depune candidatura : Domnul Matasa Adrian; Domnul Badescu (liderul de la Porti) ;cit si alti....etc. In speranta a depune candidatura cei care au o sansa reala cit si merita prin actiunile lor in cadrul Sindicatului.

marius popa

  • Vizitator
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #2 : Octombrie 01, 2017, 05:27:38 p.m. »
Citat
In perioada 18-20 octombrie se va desfasura Conferinta anuala a Sindicatului Hidroelectrica Hidrosind.
Locatia : Valcea.
Participanti : delegatii la Conferinta sunt reprezentantii desemnati de fiecare departament (filiala) teritoriala, cu norma de reprezenatre de 1/100 membri, dar nu mai putin de un reprezentant.
Subiect principal : alegeri Presedinte, conform statut (la 2 ani).
Mod de desfasurare : la functia de Presedinte poate candida orice membru Hidrosind.
Inscrierile se fac pana in data de 11 octombrie si sunt inregistrate de secretarul general al Hidrosind, domnul Ionut Andrei (la adresa de e-mail ionut.andrei@hidroelectrica.ro).

Sa intelegem ca sunt alegeri pentru alegerea Presedintelui Sindicatului Hidroelectrica Hidrosind ?
Din ce vad eu, cei care vor vota sunt delegatii desemnati de fiecare Departament local.

M-as bucura sa se inscrie la aceste alegeri cat mai multe persoane.Ar fi un semn de maturitate.

Intrebari:
  • Cum se aleg acesti delegati de catre Departamentele Teritoriale?
  • Care este modalitatea de vot: secret sau la vedere ?
« Ultima Modificare: Octombrie 01, 2017, 05:32:33 p.m. de marius popa »

jorj

  • Vizitator
Să stiti ca si eu
« Răspuns #3 : Octombrie 02, 2017, 08:28:59 a.m. »
Bună dimineața! Și eu îl susțin! Deocamdată numai pe d-lui îl recunosc ca și lider Hidrosind și este omul la care as apela la nevoie! Nu e de neînlocuit dar aștept sa se remarce și alții!
« Ultima Modificare: Octombrie 02, 2017, 08:51:08 a.m. de jorj »

Offline Unclean

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #4 : Octombrie 02, 2017, 11:15:42 a.m. »
Ar fi o prostie sa ne schimbam liderul chiar acum inainte de negocierea CCM.
CCM-ul care urmeaza este vital si nu cred ca este oportuna schimbarea liderului la cat s-a luptat dl Aurariu cu administratia in acesti 2 ani.

Sindicalist

  • Vizitator
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #5 : Octombrie 02, 2017, 02:42:18 p.m. »
Am incredere in domnul Aurariu ,insa se putea si mai bine.Faptul ca lideri zonali nu il ajuta asa cum ar trebui este si vina dinsului putin .Cum poti tine linga tine oameni  de peste 20 de ani in Sindicat,pusi de catre Administratie ?,mai au  putin uni  si se pensioneaza lideri .Imposibil sa nu ai pirghile legale sa faci alegeri corecte in fiecare filiala HIDROSIND.,acest lucru denota o neimplicare cu scopul de a nu deranja. Vinovati sint si membri fiecarei filiale unde exista asemenea lideri ,vina este comuna membri si lider Hidrosind. In alta ordine de idei : 1-procesul este intrerupt  nu vad cind va intra din nou pe rol ? sintem in octombrie cit le trebuie judecatorilor sa judece intrarea Fondului Propietatea in proces -1 an? ;2- o foarte mare parte din muncitori nu au primit mai mult de 100lei la salariu ,in afara de cei din centralele mari  unde nu vad justificata diferenta mare pe clasa-functie in functie de centrale ,aici ar fi mai  mult de discutat . Iar faptul ca alti se muncesc cu MW  multi ,si nu au fost renumerati corespunzator sincer nu este vina mea. 3- CCM . 2016-2017  am obtinut unul exact ca in vremea insolventei(cu drepturile taiate la jumatate) cind profitul a fost maxim,  ce sperante sa am acum ?  Avem oameni destoinici ;profesionisti,si buni gen : Matasa Adrian ;Badescu Petre (liderul de la Portile de Fier) oare nu ar trebui sa ii lasam sa vedem ce pot si ei ? Are si domnul Aurariu meritul ca ne-a adus la normalitate cu unele lucruri :orele suplimentare;alegerile Hidrosind;faptul ca putem discuta liber pe acest Forum...etc. Acum este o vreme cind noi avem puterea trebuie a sti ce sa facem cu ea ,astfel ne plingem degeaba pe acest forum. Sincer ,ii mai acord inca 2 ani increderea mea Domnului Aurariu ,iar mai tirziu voi vedea daca am gresit sau nu. Dar totusi astept si alti candidati.
« Ultima Modificare: Octombrie 02, 2017, 04:12:10 p.m. de Sindicalist »

Offline Un mecanic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
    • Vezi Profilul
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #6 : Octombrie 03, 2017, 12:04:50 p.m. »
Si eu il sustin pe dl. Aurariu.
Succes in continuare!

marius

  • Vizitator
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #7 : Octombrie 03, 2017, 03:03:34 p.m. »
Va intreb pe dvs ce s-a obtinut in anul 2017???Praf in ochi la exploatare?Le-a aruncat o faramitura de pita neagra si administratia a obtinut ceea ce au dorit,adica in caz de greva exploatarea nu participa,...ca doar de le-au dat!E atit de greu sa gindesti aceste tertipuri?Ce incredere aveti in X persoana pt CCM 2017-2018????O sa se semneze cum doresc altii!Asta e crudul adevar,din pacate!

Offline electrician cc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
    • Vezi Profilul
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #8 : Octombrie 03, 2017, 03:24:04 p.m. »
Problema nu se pune chiar asa.E adevarat ca exploatarea a primit cate ceva,dar mult prea putin.Ganditi-va ce salar aveau cei care au primit 400-500 ron,cat au castigat mai putin fata de colegii lor de pe acelasi post ani de zile.Si acum sunt muncitori care nu au ajuns la clasa medie-cica era prea mult.Si atunci?Acum mi se pare normal ca la negocierea ccm TOTI DIN HIDROELECTRICA sa primim un minim minim 10%.Asta dupa ce se rezolva si cu tesa,binenteles.
Daca ai fost prost cand ai fost mic,acuma mare numai te joci

Offline electrician cc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
    • Vezi Profilul
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #9 : Octombrie 03, 2017, 03:31:28 p.m. »
Si inca ceva---DE CE ALEGERI INAINTE DE NEGOCIEREA CCM?Faceti dupa,sa aveti motivatie-daca meritati veti fi realesi,daca nu,sa ne putem intalni pana ii calda,sa discutam atunci.
Daca ai fost prost cand ai fost mic,acuma mare numai te joci

Sindicalist

  • Vizitator
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #10 : Octombrie 04, 2017, 02:43:15 p.m. »
Bravo ,domnule "robu" este foarte adevărat și necesar cea ce spuneți. Da o conferința ,cu noile obiective cît și  reorganizare Hidrosind ar fi nevoie domnule Aurariu,alegeri Hidrosind după negocierea CCM,așa ar fi normal .Și așa cred  multi membri Hidrosind doresc asta,iar daca majoritatea așa vrea ,trebuie sa va supuneți majoritati.
« Ultima Modificare: Octombrie 04, 2017, 02:49:38 p.m. de Sindicalist »

Offline Unclean

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #11 : Octombrie 04, 2017, 05:21:36 p.m. »
Eu cred ca se pot trimite in teritoriu liste si declaratii tip prin care sa ne exprimam dorinta de a amana alegerile pentru martie-aprilie si sa votam atunci in functie de ce CCM avem. Nu cred ca e dificil din moment ce pentru diferite actiuni in instanta semnam tabele si imputernicim sindicatul.

Munteanu Dan

  • Vizitator
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #12 : Octombrie 08, 2017, 01:49:47 p.m. »
Citat
Eu cred ca se pot trimite in teritoriu liste si declaratii tip prin care sa ne exprimam dorinta de a amana alegerile pentru martie-aprilie si sa votam atunci in functie de ce CCM avem. Nu cred ca e dificil din moment ce pentru diferite actiuni in instanta semnam tabele si imputernicim sindicatul.

Zarurile au fost aruncate.De la dorinta la putinta este cale mare.

Sa lasam lucrurile sa-si urmeze calea.

Offline FANFANNN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
    • Vezi Profilul
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #13 : Octombrie 16, 2017, 09:47:47 p.m. »
Un Presedinte ii reprezinta pe toti
Chiar si pe minoritari
Acest presedinte are nevoie doar de cotizanti
Cand va raspunde acestui minoritar , poate voi reformula
Pana atunci simt doar nevoia sa ma tin departe. Nu ma reprezinta.
Incet . Incet dupa cum vedem acest lucru se generalizeaza

Offline FANFANNN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
    • Vezi Profilul
Re: Info 01.10.2017
« Răspuns #14 : Octombrie 22, 2017, 07:58:28 p.m. »
Din 17 octombrie nimeni nu a mai scris pe acest FORUM.
Nu este interesant domnule Aurariu?
Asta spune cata încredere mai avem în acest sindicat.
Si da , stați frumos si nu răspundeți decât la ce vreți.
S-a făcut ceva la vâlcea?
S-a întâmplat ceva minune?
Vreo informare de la scumpii lideri?
Nu meritați cotizanților , trebuie sa dați dublu.

Îmi este jena pentru dv. domnule Aurariu. Daca la dv. in centrala ar veni unul cu ceva idei , dv, ați spus ca oamenii ar sari la el.
Ma întreb dacă ați veni la noi in centrala ce s-ar întâmpla?