Autor Subiect: INFORMARE PROCESE PE ROL?  (Citit de 1152 ori)

Offline jorj

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
    • Vezi Profilul
INFORMARE PROCESE PE ROL?
« : Martie 01, 2019, 09:27:04 a.m. »
Bună ziua stimați colegi.
Ceea ce se întâmplă cu drepturile noastre este strigător la cer. Jefuiți sistematic de către administrație cu acordul tacit al reprezentanților nostri, am văzut fiecare o speranță în autoritatea judecătorească. Am sperat să ne obținem în instanță drepturile pe care administrația prin omisiune sau reavoință nu dorește  să le dea salariaților ei. Ajutorul de vacanță prevăzut în CCM și furat, indexările salariale la care am fi avut dreptul dar omise, grupele de muncă de care am fost privați de către societate, au constituit motive foarte serioase, pentru care, fiecare dintre noi, am cheltuit bani mulți și nervi prin procese interminabile. Dar până la Dumnezeu ne mănâncă dreptatea lumească. Societatea noastră dragă Hidroelectrica, perla coroanei lui Dragnea, societate care constituie a doua noastră familie, trage sfori. Împotriva oamenilor datorită cărora există și face profit. Sunt o grămadă de procese pe care le-am pierdut cu dreptatea-n mână și unele care se tegiversează până la infinit! Sindicatul TACE! De ce?
Ce urmează?
« Ultima Modificare: Martie 01, 2019, 09:30:39 a.m. de jorj »