Autor Subiect: Tara furata  (Citit de 5406 ori)

Offline Jack

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
    • Vezi Profilul
Tara furata
« : Decembrie 10, 2017, 12:00:43 p.m. »
Am fost tradati ca si pana acum .S-a semnat cum a vrut adm.Nu mai avem decat sa ne retragem din acest sindicat care reprezinta interesele adm.sau sa ne afiliem unui sindicat puternic din tara .Aurariu si ai lui sa ramana sa reprezinte adm.ca si pana acum.Eu unul m-am saturat de atata umilinta si batjocora la adresa oamenilor si o sa-mi caut alt loc de munca.Daca am fi uniti am pune pe birourile sefilor de centrale demisiile sa lucreze ei si sefii de sectie care terorizeaza muncitorii si asa destul de stresati.Sa ne organizam singuri fara acesti hoti care ne lasa familiile fara un venit decent.Am ajuns sclavii unor oameni faraDUMNEZEU .SA LE DEA BUNUL DUMNEZEU MULTI BANI SI SA NU MAI POATA FACE NIMIC CU EI.Asa sa va ajute Dumnezeu dupa faptele voastre!

Offline electrician suparat

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
    • Vezi Profilul
Re: Tara furata
« Răspuns #1 : Decembrie 10, 2017, 12:18:55 p.m. »
Nu stiu ce sa zic....,administratia negociaza iar acum asteapta avizul cs.Sindicatul negociaza si nu asteapta nici un aviz din partea membrilor.Pai?????
noi i-am mandatat CLAR FARA MERCER.cum plm semneaza cu mercer?cica altfel nu obtineam nimic.SI????DACA NOI AM SPUS FARA MERCER(AM SEMNAT TABELE!!!!!!)
TREBUIAU SA NEGOCIEZE FARA MERCER.Rezultatul era asumat de membri,mai departe vedeam.pot sa le urez la toti liderii SA VA CUMPARATI MEDICAMENTE DE TOTI BANII CARE I-ATI LUAT(SAU ALTE FACILITATI).ASA SA VA AJUTE DOMNUL.profund dezamagit.de ce liderul tace?de ce nu face un rezumat in care sa explice ce si cum?
ca e semnat deja de cateva zile?pe mine unu m-ati pierdut si fiti linistiti ca si pe altii.mai traim si mai vedem.
NU TAIA CRACA DE SUB TINE DECAT DACA VOR SA TE SPANZURE DE EA.

Irinel221

  • Vizitator
Re: Tara furata
« Răspuns #2 : Decembrie 10, 2017, 12:26:01 p.m. »
Singura modalitate  de a da o lecție acestor așa zis ,,lideri,, este să părăsim sindicatul....cat mai mulți....vreți să vedeți reacția lor?   Dati-le ,,o palma,, în acest fel se vor face simțite nemulțumirile noastre.Nu vedeți că de un an se tot vorbește de schimbarea lor.nu veți reuși decât dacă îi lăsați fără obiectul muncii... pentru că este sindicatul lor...nu al nostru. Singurul mod de a termina cu aceasta mârșăvenie este  plecarea din sindicat...o știți cu toții dar sunt curios câți vor acționa....dacă rămâneți pasivi va meritați soarta.....

Offline electrician1

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
    • Vezi Profilul
Re: Tara furata
« Răspuns #3 : Decembrie 10, 2017, 01:30:10 p.m. »
SINDICATUL?EXISTA ASA CEVA?Noi nu avem sindicat,avem o organizatie  condusa de cei mai fideli oameni ai administratiei ,si asta doar datorita unor legi internationale care obliga ca administratia sa negocieze cu reprezentatii muncitorilor.Deci dragi colegi,avem ce ne meritam,daca aveam sindicat ,noi trebuia sa le dam un mandat clar ce si cat se negociaza ,dar va intreb care lider accepta asa ceva ,anul trecut noi ne pregateam sa incepem greva iar ei semnau noul contract.Prin urmare cand vom reusi sa -i facem pe lideri sa ne reprezinte cu adevarat interesele ,chiar si prin introducerea  acestei obligatiuni in statut(negocierea  in urma unor mandate cu date certe).Cand vor spune ca nu pot mai mult   sa nu uite ca demisia  din functi de sindicat nu inseamna pierderea locului de munca si nici a onoarei,daca stiu ce este aceasta.

Offline Un mecanic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
    • Vezi Profilul
Re: Tara furata
« Răspuns #4 : Decembrie 10, 2017, 03:07:53 p.m. »
Oare ceea ce  doresc 3000 deoameni chiar nu conteaza?
Doar câțiva care se numesc " directorat "  și alți  câțiva  care se numesc  " consiliul  de supraveghere " introduc un sistem care clar îi avantajează față de cei care  lucrează în ture și  nu pot  creste producția de energie pentru  ca nu putem pune  pedale la generatoare să producă  mai mult.
Criterii de performanță?  Sau nu!

Offline FANFANNN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
    • Vezi Profilul
Re: Tara furata
« Răspuns #5 : Decembrie 10, 2017, 04:07:15 p.m. »
Eu va anunt demisia din Hidrosind.
Sa auzim de bine si sanatate la toata lumea.

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Tara furata
« Răspuns #6 : Decembrie 10, 2017, 06:08:46 p.m. »
Nu stiu ce sa zic....,administratia negociaza iar acum asteapta avizul cs.Sindicatul negociaza si nu asteapta nici un aviz din partea membrilor.Pai?????
noi i-am mandatat CLAR FARA MERCER.cum plm semneaza cu mercer?cica altfel nu obtineam nimic.SI????DACA NOI AM SPUS FARA MERCER(AM SEMNAT TABELE!!!!!!)
TREBUIAU SA NEGOCIEZE FARA MERCER.Rezultatul era asumat de membri,mai departe vedeam.pot sa le urez la toti liderii SA VA CUMPARATI MEDICAMENTE DE TOTI BANII CARE I-ATI LUAT(SAU ALTE FACILITATI).ASA SA VA AJUTE DOMNUL.profund dezamagit.de ce liderul tace?de ce nu face un rezumat in care sa explice ce si cum?
ca e semnat deja de cateva zile?pe mine unu m-ati pierdut si fiti linistiti ca si pe altii.mai traim si mai vedem.

Directoratul a avut mandat sa acorde cat mai putin la salarii si sa taie cat mai mult din restul.
Sindicatul a avut mandat sa obtina cat mai mult.
Nici unii si nici altii nu si-au respectat mandatul.
Ne-am "intalnit" pe traseu ... asta se cheama negociere.
Cand ai in mana soarta a 3000 de oameni, trebuie sa tii seama de toate variantele, alternativele si consecintele.
CS-ul avizeaza rezultatul si pentru unii si pentru alti, ca asa zice actul constitutiv al Hidroelectrica (din pacate).
Este foarte posibil sa nu fie multumit de ceea ce a negociat Directoratul si sa respinga CCM-ul.
Va veti bucura ?




George T.

  • Vizitator
Re: Tara furata
« Răspuns #7 : Februarie 07, 2018, 08:15:48 a.m. »
... te ia ameteala la ce salarii sunt vehiculate in presa pentru bugetari !

Sindicalist

  • Vizitator
Re: Tara furata
« Răspuns #8 : Februarie 10, 2018, 02:21:32 a.m. »
https://www.ejobs.ro/user/locuri-de-munca/electricianlucrator-intretinere-pentru-hipermarket-baneasa/1009103?utm_campaign=CriteoLowerFunnel&utm_source=Criteo&utm_medium=cpc&utm_content=blue#.    Oferta de munca cu : prima de vacanta ,asigurare privată ,cursuri de formare ......etc  Carrefour firma care își respectă angajați. Cinste lor.
« Ultima Modificare: Februarie 10, 2018, 02:28:46 a.m. de Sindicalist »

Offline Legea lui Ohm

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
Re: Tara furata
« Răspuns #9 : Februarie 10, 2018, 05:11:40 p.m. »
Si la sfirsit de luna ..dl.Sindicalist,trebuie sa aduci bani de acasa ...Ce tot postati oferte de serviciu de genul asta...pe ce lume trăiți?Fiti seriosi domnilor...