Autor Subiect: C.S......?!!  (Citit de 2405 ori)

Offline Legea lui Ohm

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
C.S......?!!
« : Decembrie 19, 2017, 07:44:03 p.m. »
Domnule administrator,ce reprezinta acest C.S?Ce rol are el..ce supraveghează?In insolventa avea un rol..dar acum?Cind o persoana sau o institutie e pusa sa supravegheze ceva..inseamna ca are un scop..o misiune..Daca acest CS e atit de important de ce nu a participat ,prin reprezentanti numiti,la negocierile CCM?Daca aveti amabilitate...va rugam sa ne lamuriti ..nu de alta..dar 2018 bate la usa!

jorj

  • Vizitator
Ce face CS
« Răspuns #1 : Decembrie 19, 2017, 08:52:29 p.m. »
Bună seara!
Cer scuze ca va răspund eu la întrebarea retorica. Știți și dvs foarte bine ce face Consiliul de supraveghere! Are grija ca tot profitul sa ajungă la stăpâni!  Membrii CS sunt oamenii preasupusi ai acționarilor, Statul și FP. Ei ne-au numit și Directoratul si-i trasează sarcini.

Offline robu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
    • Vezi Profilul
Re: C.S......?!!
« Răspuns #2 : Decembrie 19, 2017, 11:19:13 p.m. »
Nu e ciine care sa nu poarte in spinare unu,doi sau mai multi pureci.Chiar si potaile tunse si parfumate mai culeg cite unul din greseala.In He. sunt multi trintori si paduchi,la toate nivele,care nu-si justifica salariile umflate artificial cu pompa.Uneori mai aterizeaza pe vaca buna de muls numita S.C.,,Hidroelectrica" S.A. si cite un taune politic atunci cind la Palatul Victoria se schimba garda.Ce te faci cu capusele veteran,CS-ul si FPS-ul,care s-au infipt atit de bine in pielea vacutei,firava dar premianta in toate cele,incit fac parte integranta din viata noastra,sabotindu-ne metodic finantele familiilor.Uite avizul,nu e avizul si uite asa se termina anul si raminem fara CCM.Acesta firma profitabila a adunat dea lungul timpului o galerie de pureci,paduchi,trintori si capuse ,care mai de care mai avide si nesatule.S-au atins doua praguri critice de suportabilitate,fizic si moral.Cel fizic ne arata ca noua nu ne ramin decit firmituri si maruntis.Pragul moral e ca le-am inghitit atitea laturi ca nu mai reactionam la nici un rahat.Exista o singura solutie dezinfectanta si deparazitanta:GREVA.Va fi greu,dureros dar necesar.Altfel nu ne vom reveni niciodata.La starea comatoasa in care ne aflam si accentuata an de an,lipsa de reactie echivaleaza cu renuntarea la demnitate.

rami

  • Vizitator
Re: C.S......?!!
« Răspuns #3 : Decembrie 20, 2017, 10:33:56 a.m. »
Consiliul de Supraveghere nu este altceva decat oala cu miere in care pica toti si toate tutele politice, adica sinecuri care trebuie rasplatite pentru diferite "servicii" aduse liderilor politici.
Nu au nico treaba cu Hidroelectrica sau cu noi truditorii ei!
Singura solutie este GREVA dragi colegi, pe astia doar GREVA ii mai potoleste, azi au iesit in strada politis
ii, taximetristii si societatea civila, cred ca si noi vom ajunge in strada si in GREVA, alta solutie nu avem!

Sindicalist

  • Vizitator
Re: C.S......?!!
« Răspuns #4 : Decembrie 20, 2017, 11:20:04 a.m. »
Domnule Aurariu ,am vrea si noi membri de sindicat sa vedem ce au semnat lideri noștri ,se poate? .Spuneți liderilor sa aducă în punctele de lucru noul CCM .2018 inexistent,in punctele de lucru. .Sau este strict secret.

marius

  • Vizitator
Re: C.S......?!!
« Răspuns #5 : Decembrie 20, 2017, 11:55:17 a.m. »
Au sosit in banca si avansurile pt luna decembrie!INCREDERE MAXIMA IN CEI IMPLICATI IN SEMNAREA CCM - SINDICAT SI ADMINISTRATIE - SURPRIZA NU SUNT BANI INDEXATI CU 6 LA SUTA ASA CUM AR FI FOST NORMAL DUPA SEMNAREA CCM!NU SUNT BANI DE MARILE PREMII 2016 IN VALOARE DE 616,30 LEI!
DAR AVEM CCM!BRAVO TUTUROR!!!!!!!!
BINE CA ADMINISTRATIA SI SEFII MAI MARI VOR LUA PREMIILE IN LUNA ACEASTA!!!!!!!!!!!

Sindicalist

  • Vizitator
Re: C.S......?!!
« Răspuns #6 : Decembrie 20, 2017, 02:26:05 p.m. »
Colegul nu au cum sa fie salarile indexate ,atît timp cît CS.nu a semnat noul CCM.2018. Iar daca nu se semnează sau avizează pina in 22.Dec.,vom intra in 2018 fara CCM. ,asta înseamnă conform legii avem dreptul de a face GREVA cît si alte acțiuni Sindicale . Asta daca vor dori sa ne organizeze preamăriți lideri aleși de noi.
« Ultima Modificare: Decembrie 20, 2017, 06:11:28 p.m. de Sindicalist »

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: C.S......?!!
« Răspuns #7 : Decembrie 20, 2017, 11:57:04 p.m. »
Domnule administrator,ce reprezinta acest C.S?Ce rol are el..ce supraveghează?In insolventa avea un rol..dar acum?Cind o persoana sau o institutie e pusa sa supravegheze ceva..inseamna ca are un scop..o misiune..Daca acest CS e atit de important de ce nu a participat ,prin reprezentanti numiti,la negocierile CCM?Daca aveti amabilitate...va rugam sa ne lamuriti ..nu de alta..dar 2018 bate la usa!

Nu am avut CS in timpul insolventei, facet o confuzie.
Am avut CS in perioada iulie 2013-februarie 2014, cand am iesit temporar din insolventa.

Conform act constitutiv, referitor la negocierea CCM, atributul negocierii revine Directoratului.
Atributul avizarii revine CS-ului.
Acesta este motivul.