Autor Subiect: Inca o bataie de joc,,legala"  (Citit de 6754 ori)

Offline robu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
    • Vezi Profilul
Re: Inca o bataie de joc,,legala"
« Răspuns #30 : Februarie 18, 2019, 11:32:26 p.m. »
Comunicarea in teritoriu e ca si inexistenta.Reteaua normala (lideri-vicelideri-lideri de grupe) de transmitere a informatiilor este scoasa din uz de exacerbarea cenzurii autoimpuse.Prin lipsirea de informatii se urmareste un control total si desfiintarea oricarei initiative,posibil dizidente.Domnule Aurariu ati ramas singura sursa veridica si informata pentru o multime de oameni,din pacate!De aceea nu fiti prea scump la vorba cand lumea fierbe la propriu!Nu interpretati toate interpelarile ce vi se adreseaza ca pe niste calomnii la persoana.
« Ultima Modificare: Februarie 19, 2019, 02:07:22 p.m. de robu »

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Inca o bataie de joc,,legala"
« Răspuns #31 : Februarie 19, 2019, 09:31:34 a.m. »
Nu interpretez nimic la adresa mea.
Eu pot sa-mi asum si bunele si relele.
Dar, modul total aiurea in care se arunca unele lucruri in spatele sindicatului, nu duce la nimic bun, nici pentru lideri nici pentru membri.
Comunicarea nu este chiar inexistenta, asa cum ziceti dvs.
Sau nu este o stare generala, nu e peste tot la fel.
N-am timp acum sa discut despre asta, pot spune doar ca exagerati.
La fel si cu "desfiintarea oricarei initiative, posibil dizidente".
Lasand la o parte liderii, ca sa nu ne contrazcem inutil, daca liderul vostru de grupa, cel cu care mancati o pita neagra in centrala, o ia razna, cine va impiedica sa-l puneti la colt ?

Offline jorj

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
    • Vezi Profilul
Avem nevoie de informație
« Răspuns #32 : Februarie 21, 2019, 01:20:49 p.m. »
Buna ziua domnule Aurariu.
Subscriu la cele spuse de colegul nostru Robu! Pentru a avea un sindicat puternic, avem nevoie de informație! Oamenii trebuie să fie informați corect și la timp despre acțiunile sindicatului și ale administrației! Dacă reprezentantii Hidrosind din teritoriu nu-și fac întotdeauna treaba, informați-ne dvs, în limita timpului de care dispuneți. In acest fel vom vedea și noi fața adevărată a colegilor noștri care mimează că ne reprezintă interesele. Multă lume urmărește acest forum și va fi alături de dvs la nevoie. Apropiați-vă oamenii cât mai mult căci vremurile sunt grele. Poate astăzi administrația este de partea dvs, dar mâine cine știe?

Offline LEGEAluiOHM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
    • Vezi Profilul
Re: Inca o bataie de joc,,legala"
« Răspuns #33 : Martie 06, 2019, 11:12:37 p.m. »
Bună seara! Ce se mai știe de așteptata mărire salariala ce trebuia sa compenseze media inflației 2018?De altele nu mai întrebam... Știe cineva ceva? Suntem în martie și dacă se va da ceva, se va da retroactiv?