Sondaj

Esti multumit de noul CCM-MERCER ?

Da, tinand cont ca nu am mai avut o indexare de 2 ani !
9 (42.9%)
Nu, Aurariu trebuie schimbat !
12 (57.1%)

Numărul total de membrii care au votat: 18

Autor Subiect: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?  (Citit de 8580 ori)

Offline Sorina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #15 : Decembrie 10, 2017, 01:47:49 p.m. »
BATAIE DE JOC !

Offline Marius_Mitran

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
    • Vezi Profilul
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #16 : Decembrie 10, 2017, 02:50:20 p.m. »
In urma cu cateva saptamani v-am spus care va fi deznodamantul la MERCER. ati zis ca dezinformez.....
felicitari !

George T.

  • Vizitator
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #17 : Decembrie 10, 2017, 09:40:46 p.m. »
Din discutiile purtate cu mai multi colegi si de la alte centrale , se pare ca aceste cresteri sunt bine vazute si binevenite, mai ales dupa o perioada de seceta in acesta privinta . Eu personal sunt multumit in totalitate de aceste cresteri . In legatura cu sistemul Mercer pentru care ati semnat ca nu sunteti de acord cu el s-ar putea sa ne rezerve mici surprize placute .

Offline carcotasul

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
    • Vezi Profilul
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #18 : Decembrie 10, 2017, 10:27:02 p.m. »
Apreciez modestia ta mai George dar mai bine taci ;  inteleg ca la cartea ta esti platit ok si mai e unul care a bruiat mereu pe aici cu agramatismul lui d-nul Sindicalist s-a potolit ca un catel la care ii mai arunci un os .

George T.

  • Vizitator
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #19 : Decembrie 11, 2017, 05:46:36 a.m. »
In fiecare luna scazand ratele la banca si CAR raman cu aproape 800 Ron , o crestere a netului cu aproape 400 Ron inseamna pentru mine inca 50% in plus bani pesim in casa . Anul trecut cat nu a fost nici o marire de salariu nu am murit ne-am descurcat, (rectific am obtinut 72 Ron odata cu rezolvarea inechitatilor) , acum cand sunt banuti in plus si sunt bine sa nu ma bucur ?  Daca parerea mea este contrara multora de aici trebuie sa tac ? In legatura cu cartea ... deh nu toti au parte de ea .

Sindicalist

  • Vizitator
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #20 : Decembrie 11, 2017, 07:57:43 a.m. »
In agramatismul meu am militat mereu pentru drepturile muncitorilor de cînd sa înființat acest forum ,domnule "circotasul".Am venit cu idei  cît si cu argumente în promovarea acestor ideii ,vezi cota de benzina de 7,5 litri la -100km ,nu este meritul meu dar am avut o contributie clara în acest sens .Dumneavoastră domnule "circotasul "printr-o singura fraza ați atacat doi colegi . Acest forum este deschis oricăror  opinii  ,si daca nu sint de acord cu cea a domnului George T. trebuie să o  ascultam ,ai să o  auzim ,si  alte opinii decit cea personala.Daca am   avut citeva greșeli gramaticale la început nu cred că asta conta ci de fapt  a ceea ce doream sa exprim ,in privința cărți nu cred că ne putem compara nici ca meserie nici că si carte dovada sta frustrarea dumitale,chiar daca lucrezi într-o centrala mare de peste 200MW asta nu înseamnă că automat ești si deștept .Am postat aici fără cuvinte sofisticate si pe înțelesul tuturor. Faptul că nu am postat in ultima vreme este pentru ca aceasta "bătălie"a fost pierdută ,nu insa si "razboiul". Nu că am primit ceva ,de fapt nu am primit nimic la fel ca si multi colegi care au fost alaturi de mine in aceasta treabă "robu"......etc  sintem toți la fel de suparati. Dumneata unde ai fost pina acuma ? ,si cite semnături ai strîns pentru Greva ? ,sau măcar ești capabil a participa la o  GREVA ? Schimba-ti liderul daca esti nemulțumit ,nu îți ataca colegi,si nu te da mai deștept decit ei sau decit ești. Acest forum este deschis pentru orice fel de opinie ,si pentru a milita pentru cît si susține drepturile noastre ,nu pentru a-ți ataca colegi.
« Ultima Modificare: Decembrie 11, 2017, 01:06:06 p.m. de Sindicalist »

jorj

  • Vizitator
Latratul si automultumirea
« Răspuns #21 : Decembrie 11, 2017, 08:05:06 a.m. »
Bună dimineața!
Domnule coleg George, e adevărat că, Cârcotașul e cam acid,  dar socotelile pe care le faci s-ar putea sa nu-ti iasă la final de lună! Asa că pregăteste-te de alte rate!
Cat despre noi, cei care ,,lătrăm" pe acest forum, unii mai agramați alții mai cu carte, nu o facem numai pentru noi! Dar în curand, eu unul o sa-mi vad de treaba! Rămâneți sănătoși cu Mitran & Co!

George T.

  • Vizitator
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #22 : Decembrie 11, 2017, 08:34:01 a.m. »
Vedem exact pe 7 Februarie ce si cum , rate cred ca o sa am toata viata la banca sau la CAR.

Offline Legea lui Ohm

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #23 : Decembrie 11, 2017, 03:49:21 p.m. »
Indexarile sunt corecte.Sa vedem si partea plina a paharului.Ne-am invatat sa fim ajutati..sprijiniti si consiliati..lucram la cea mai mare firma energetica...sa fim mîndri!

Sindicalist

  • Vizitator
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #24 : Decembrie 11, 2017, 04:13:30 p.m. »
Rău nu este, DAR se putea mult mai bine .Insa pentru asta trebuie a fi mult mai uniți si mult  si mai curajoși .Daca suntem uniți si avem curajul a cere si a susține cererile noastre putem muta si munți din loc ,si sa obținem salarii comparative cu performanta firmei ,dar pina acolo mai este un drum foarte lung.....
« Ultima Modificare: Decembrie 12, 2017, 12:06:35 a.m. de Sindicalist »

Offline Procurorul

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
    • Vezi Profilul
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #25 : Decembrie 11, 2017, 07:50:16 p.m. »
Scorul este relativ strans, 61% (11 din 18)  il vor pe Aurariu zburat din functie iar restul aprecieaza munca acestuia...

rami

  • Vizitator
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #26 : Decembrie 11, 2017, 10:02:50 p.m. »
Stiti ce imi place cel mai mult la tovarasii lideri?
Momentul in care se termina o negociere de CCM, (la fel de 5 ani) si ne spun cum s-au batut ei cu administratia pentru drepturile noastre, cat de mult am castigat noi datorita lor, si ce mult am fi pierdut si ce rau ar fi fost daca nu semnau CCM-ul!
 Oare o casa de avocatura, ar fi obtinut mai putin?
 Oare o casa de avocatura, ar fi declansat conflictul de munca daca administratia nu ar fi vrut sa negocieze nimic, asa cum a facut-o cu liderii de sindicat?

Offline Procurorul

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
    • Vezi Profilul
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #27 : Decembrie 11, 2017, 10:29:51 p.m. »
propun sa il angajam pe Remus Borza !

Offline Un mecanic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
    • Vezi Profilul
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #28 : Decembrie 11, 2017, 11:48:04 p.m. »
Oare când o să răscumpere  și  Hidroelectrica  acțiunile  deținute de fondul proprietatea  la fel ca Electrica?  Poate   atunci  nu va f nimeni  care să ne impună  MERCER

Offline carcotasul

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
    • Vezi Profilul
Re: Esti multumit de noul CCM-MERCER ?
« Răspuns #29 : Decembrie 12, 2017, 12:17:55 a.m. »
Pentru a defini pe cel care n-are treaba cu o anumita chestiune dar se implica fara sa-l solicite nimeni noi romanii spunem ca se baga ca musca-n lapte.