Autor Subiect: Transport TESA  (Citit de 5308 ori)

Offline raducule

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
Transport TESA
« : Mai 13, 2020, 08:51:01 a.m. »
Buna ziua,

Domnule Aurariu, spuneti-mi daca aveti de gand sa faceti ceva demersuri concrete in sensul aprobarii transportului la si de la locul de munca pentru personalul TESA care nu face parte din exploatare (apropo in categoria aceasta intra si agentii hidro care merg in centrale). O sesizare, o adresa inregistrata catre conducere, nu avem nici o decizie de atatea luni, nici da, nici ba... Eu unul o sa imi dau demisia din sindicat daca nu se rezolva mai repede aceasta problema. Am colegi care ma vor urma. Ce rost are sa mai raman intr-un sindicat care nu apara interesul tuturor salariatilor?


Offline jorj

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #1 : Mai 18, 2020, 12:45:32 p.m. »
Buna ziua. Mie mi-a dat cu flit la intrebările privind tichetele de masă. Dar macar, mi-a raspuns. La d-ta nu vrea si pace. L-ai enervat rău! :D

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #2 : Mai 19, 2020, 12:01:13 a.m. »
Domnule Jorj, v-am raspuns la intrebarile puse.
Ar fi putut sa va raspunda oricine, conform solicitarii dvs., dar, dupa cum vedeti, nu a fost nimeni interesat de acest lucru, in afara de subsemnatul.
Flitul nu vi l-am dat eu.

In ce-l priveste pe domnul Radu, fiindca tot sunteti curios, va spun de ce nu i-am raspuns : am discutat cu domnia sa cu cateva zile inainte de a posta mesajul respectiv.

Offline LEGEAluiOHM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #3 : Mai 22, 2020, 04:23:46 p.m. »
Buna ziua!Dupa pandemie+ sacrificii din partea noastră,rugam citeva lămuriri:1)indexarea de 5%din iunie ,mai  e valabila?2)participarea la profit,mai e de luat in calcul?3)ce se mai aude cu acel ,,sfert de oră"?4)cînd se investește in centrale,pentru un loc de muncă ,demn de o firma ,...sa zicem cu pretențiiBonurile pe card,e un lucru bun,din punctul NOSTRU de vedere,adică suntem mai mulți.La celelalte chestiuni,un răspuns e bine venit! Sănătate!

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #4 : Mai 22, 2020, 08:10:42 p.m. »
Indexare - e valabila, dar este de la 01 iulie, asa este scris protocolul
Participarea la profit - este pe ordinea de zi la AGA din data de 26 mai
Sfertul de ora - dosarul a fost castigat la fond (pronuntare in data de 03 martie), Hidroelectrica tocmai a facut recurs (15 mai)
Investitii - strategia investitionala e supusa aprobarii AGA, sedinta din 15.06.2020

http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000894504&id_inst=3
https://www.hidroelectrica.ro/aga/2020

Offline LEGEAluiOHM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #5 : Mai 29, 2020, 03:30:24 p.m. »
Buna ziua.Putem fi informați cu privire la hotărârile luate în ședința AGA,din 26.05,cu privire la participarea la profit a salariaților?Mulțumim.

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #6 : Mai 29, 2020, 03:57:31 p.m. »
Hotararea a fost de aprobare a participatiei salariatilor la profit, conform notei de fundamentare de pe ordinea de zi.
Poate fi consultata pe site, am pus link-ul in raspunsul precedent.

Offline LEGEAluiOHM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #7 : Mai 29, 2020, 05:13:54 p.m. »
Să înțelegem că acest ,,beneficiu",sau mai exact,contravaloarea lui,va intra în conturile salariaților în viitorul apropiat?

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #8 : Mai 30, 2020, 11:30:51 a.m. »
Da.

Offline LEGEAluiOHM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #9 : Mai 30, 2020, 08:22:17 p.m. »
Sunteți laconic,domnule administrator.Asteptam un răspuns mai detaliat din parte dumneavoastră.Apropo...Ce noutăți mai avem de la CEDO?

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #10 : Mai 31, 2020, 01:47:55 p.m. »
Laconic ...
Nu sunt multe de spus.
Aprobarea AGA este.
Daca RU termina de calculat, in saptamana ce vine vom avea sedinta de comisie mixta in care vom stabili modul concret de distribuire.
Probabil vom pastra regulile aplicate in 2018 si 2019.

CEDO a dat raspuns nefavorabil : nu a identificat incalcari ale drepturilor noastre de catre statul roman.

Offline LEGEAluiOHM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #11 : Mai 31, 2020, 04:13:22 p.m. »
Mulțumim pentru lămuriri!

Offline raducule

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #12 : August 13, 2020, 08:32:51 a.m. »
Domnule Aurariu, ne mai tineti si pe noi la curent cu noile informatii privind transportul TESA? Ati mai inaintat cu ceva actiuni la adresa transportului TESA? Facem si noi ceva demersuri concrete?

marius

  • Vizitator
Re: Transport TESA
« Răspuns #13 : Septembrie 08, 2020, 02:15:05 p.m. »
am inteles bine ca nu sa aprobat transport tesa decontare?

Offline raducule

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
Re: Transport TESA
« Răspuns #14 : Septembrie 09, 2020, 01:56:23 p.m. »
Ati inteles foarte bine, dar domnul Aurariu nu vrea sa comunice cu o parte minoritara a angajatilor Hidroelectrica care nu beneficiaza de aceleasi drepturi ca restul si pe care i-a lasat plutind in aer. Discriminarea este le ea acasa. Astept sa vad daca fac ceva in privinta acestei situatii care s-a strecurat, cu sau fara voie, in CCM. Culmea este ca niciunul dintre lideri nu mai raspunde la telefon.
Asteptam totusi comunicatul oficial al domnului Aurariu cu privire la acest aspect.