Autor Subiect: Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu  (Citit de 2395 ori)

Offline Procurorul

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
    • Vezi Profilul
Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu
« : Noiembrie 23, 2017, 08:48:44 p.m. »
Sunt inca socat cand va scriu aceste randuri , nu mi-a venit sa cred nici mie ce am vazut ! Nicu si-a dat acordul pentru CCM  cu indexare 0 !

Propun sa facem cheta sa scapam de barbors ! Cum fiecare om are pretul lui, va rog sa strangem cate 50 lei de caciula x 3000 salariati = 150.000 lei (aproximativ 31 mii eur) si sa-i oferim domnului Aurariu pentru a renunta la sindicat !
Cunoasteti procedura, facem exact ca la proces
« Ultima Modificare: Noiembrie 23, 2017, 09:09:08 p.m. de Procurorul »

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu
« Răspuns #1 : Noiembrie 23, 2017, 09:03:43 p.m. »
Sunt inca socat cand va scriu aceste randuri , nu mi-a venit sa cred nici mie ce am vazut ! Nicu a semnat CCM-ul cu indexare 0 !

Tovarase Procuror, nici mie nu-mi vine sa cred ce scriu acum, dar iti multumesc !
Prin gogomania pe care ai scris-o mai sus, aceea ca am semnat CCM-ul cu indexare zero si ca l-ai vazut semnat, te-decredibilizat definitiv.
Nu a fost semnat niciun CCM, negocierea efectiva pe salarii abia a inceput.
Daca chiar vrei sa-ti exerciti prerogativele de dezinformator, fa-o mai cu cap.
Pe bune, a fost mai hazlie chiar si poezia pe care ai scris-o ieri si ai sters-o ...
« Ultima Modificare: Noiembrie 25, 2017, 12:00:20 a.m. de Administrator »

Offline FANFANNN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
    • Vezi Profilul
Re: Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu
« Răspuns #2 : Noiembrie 23, 2017, 09:18:39 p.m. »
Dar ce rapida reacție Nea Nicu.
Presiunea e mare deh.
Nu e adevarat , dar anul trecut a fost
Va amintiti ?

Sindicalist

  • Vizitator
Re: Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu
« Răspuns #3 : Noiembrie 23, 2017, 10:43:05 p.m. »
Sperăm că nu va mai fi mai ales că avem nevoie de 22 % ca de aerul pe care îl respirăm, pentru a nu ne scădea netul  in 2018.+ bonuri de 15 lei sa intram si noi in rindul lumi ,ceva clase de corecție ,cît si includerea primei de vacanta in brut.Vaucherele nu se știe citi le vor folosi in afara de nababi de la Bucale...că noi sintem vai de capul nostru unde sa mai plecam ,decit uni la pensie si alți in altă parte....sau mai exista o varianta GREVA GENERALA

Offline Marius_Mitran

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
    • Vezi Profilul
Re: Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu
« Răspuns #4 : Noiembrie 23, 2017, 10:50:29 p.m. »
Sa ne rugam directoratului atunci sa ne accepte scuzele ! Adevarul e ca am fost niste prosti !

Offline Hoffa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
    • Vezi Profilul
Re: Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu
« Răspuns #5 : Noiembrie 24, 2017, 09:43:56 a.m. »
 Buna ziua , d-le Aurariu ! Am inteles ca despre salazirare , pana ieri , nu s-a discutat nimic . E posibil sa exagerez , dar puteti parasi (Sindicatul) sala si abandona negocierile pana vom fi tratati cu respect ? Haideti sa suspendam negocierile , sa strangem semnaturile pentru greva (eventual vreo mie de demisii , eu cred ca s-ar strange ) si de la 1 ianuarie sau de cand ne permite legea sa declansam greva . Ce  ne ploconim atat ? Poate daca vor vedea ca suntem hotarati , vom fi bagati in seama . Si va rog , nu ne luati , iar ca e bina sa avem CCM , bla,bla . Se va semna pe 2 ani.

Offline FANFANNN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
    • Vezi Profilul
Re: Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu
« Răspuns #6 : Noiembrie 24, 2017, 12:30:46 p.m. »
Vreau sa stiu daca Directoratul a raspuns la cererea prin care s-a solicitat indicarea hidrocentralelor si a birourilor care vor asigura cei 30 % pe perioada GREVEI  GENERALE .

Daca nu s-a raspuns PARASITI IMEDIAT Bucurestiul .

Dreptul la greve consfintit de Constitutie

Art. 43 – Dreptul la grevă
(1) Salariaţii au dreptul la grevă pentru apărarea intereselor profesionale, economice şi sociale.
(2) Legea stabileşte condiţiile şi limitele exercitării acestui drept, precum şi garanţiile necesare asigurării serviciilor esenţiale pentru societate.


Daca nu s-a raspuns ne este interzis un drept elementar si constitutional

Nu mai stati la Bucuresti pe banii nostri . Veniti acasa ,
Ei conditioneaza , incalca CCM etc si voi Domnilor Lideri ne supuneti umilintelor.
Nu mai avem ce negocia

Sindicalist

  • Vizitator
Re: Nu o sa-ti vina sa crezi ce a facut Aurariu
« Răspuns #7 : Noiembrie 24, 2017, 01:24:55 p.m. »
Aveți mare dreptate .Domnilor lideri nu va mai umiliți ,veniți acasă nu mai cheltuiți din bani noștri si aceeia puțini.

jorj

  • Vizitator
Faceti galagie in media
« Răspuns #8 : Noiembrie 24, 2017, 06:22:36 p.m. »
Corect ce spun colegii! Și dacă va intimidează camerele de filmat, trimiteți comunicate la presa! La toată!