Autor Subiect: SUSPENDARE  (Citit de 4464 ori)

Offline Alessandro Volta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul

Offline Alessandro Volta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #1 : Iulie 05, 2017, 07:35:52 p.m. »

Offline mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #2 : Iulie 06, 2017, 12:55:43 a.m. »
Subscriu .Si eu vreau recurs in max. 5 zile, Dl Aurariu si cred ca toata lumea este de acord.

Va intreb cand se va face apel la procesul din link-ul de mai jos, fiindca mi se pare imposibil sa nu fi venit motivarea hotararii?S-a renuntat?
http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000716091&id_inst=3

Offline mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #3 : Iulie 06, 2017, 08:09:45 a.m. »
Oare mai au salariatii vreo sansa da castige vreun proces ca dupa cum se vede ba se pierd ba se suspenda ba se renunta .Oare de ce?

marius

  • Vizitator
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #4 : Iulie 06, 2017, 02:36:37 p.m. »
Subscriu .Si eu vreau recurs in max. 5 zile, Dl Aurariu si cred ca toata lumea este de acord.

Va intreb cand se va face apel la procesul din link-ul de mai jos, fiindca mi se pare imposibil sa nu fi venit motivarea hotararii?S-a renuntat?
http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000716091&id_inst=3
De ce s-a suspendat??????Ne lamureste si pe noi cineva?S-a incheiat procesul?Sau nu?Ce inseamna s-a suspendat?

Offline FANFANNN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #5 : Iulie 06, 2017, 06:37:20 p.m. »
 :o
Ca deobicei avem de a face cu pozitia strutului adoptata de d-nul Aurariu.
noi fierbem si pe el il doare la 200 de m in spatele dosului.
Si parca vad ca va intra peste vreo 2 zile , "cu nitica rabdare stimabililor" si fel de fel de justificari copilaresti.
Ne-ai pus sa dam 350 de lei
Din buzunar domle. basca ce mai dati de la Sindicat.
poate binevoiesti sa raspunzi pina in 2018 , dupa ce te lingi pe degete ca ai semnat Mercer.

Hai bafta ca de abramburisti suntem satui

Offline mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #6 : Iulie 06, 2017, 09:19:55 p.m. »
De ce Hidrosind nu a facut apel/recurs in procesul de mai jos?Celelalte parti de ce au facut?Ne lamureste cineva?

http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000742728&id_inst=3

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #7 : Iulie 06, 2017, 10:46:18 p.m. »
De ce Hidrosind nu a facut apel/recurs in procesul de mai jos?Celelalte parti de ce au facut?Ne lamureste cineva?

http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000742728&id_inst=3

Doamna/domnule, dvs. cititi ce scrieti ?
Pentru ce sa faca Hidrosind apel in dosarul respectiv ?
Pentru ca a castigat ???
Sau doar asa, ca sa ne complicam existenta singuri ???

Toate cererile facute de celelalte parti au fost respinse.
Este firesc si  normal ca ei sa faca recurs si noi sa ne aparam, nu invers.

Offline mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #8 : Iulie 06, 2017, 11:05:38 p.m. »
Multumim pentru explicatii Dle Administrator.Nu toti  pot sa inteleaga solutiile date de instanta.Avem nevoie sa ne lumineze cineva.

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #9 : Iulie 06, 2017, 11:12:20 p.m. »
Subscriu .Si eu vreau recurs in max. 5 zile, Dl Aurariu si cred ca toata lumea este de acord.

Va intreb cand se va face apel la procesul din link-ul de mai jos, fiindca mi se pare imposibil sa nu fi venit motivarea hotararii?S-a renuntat?
http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000716091&id_inst=3



Daca tot urmariti acest dosar, faceti-o cu atentie.
Urmariti toate datele afisate, sunt relevante.

Data ultimei modificari: 26.04.2017
Ultimul termen : 24.04.2017
Document: Hotarâre  2915/2017  24.04.2017

Ce inseamana asta : hotararea a fost pronuntata in data de 24 aprilie a fost afisata pe site in data de 26 aprilie si de atunci nu a mai avut loc nicio "miscare" in acest dosar.
Chiar daca vi se pare imposibil, hotararea nu a fost comunicata.
Nu stiu daca a fost redactata, dar in mod cert nu a fost transmisa catre niciuna dintre parti.
Despre renuntare, v-am mai spus ca nu se va intampla asta.

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #10 : Iulie 06, 2017, 11:14:26 p.m. »
Referitor la suspendarea dosarului de ieri (3036/3/2017, grila de salarizare), veti gasi raspunsul complet in sectiunea deschisa special pentru acest subiect.
Aici fac doar cateva comentarii : daca tot va dati cu parerea, macar cititi ce scriu ceilalti pe subiectul respectiv.

Colegul "Volta" v-a pus un link, cel cu care a deschis acest subiect numit "suspendare".
Ati avut bunavointa sa-l cititi pana la capat ?
Daca ati fi facut-o, ati fi remarcat ultimele doua randuri : " Judecarea cererii principale se suspendă până la soluţionarea căii de atac exercitate împotriva încheierii de respingere ca inadmisibilă a cererii de intervenţie."
E chiar atat de greu de priceput ?

Cred ca am mai spus odata o chestie, anume ca este mai usor sa scrii decat sa citesti ...
Acum 20-30 de ani era invers, fiindca cei care scriau aveau mai multa grija la continut, macar pentru faptul ca erau nevoiti sa-si asume ce puneau pe hartie.
Acum, internetul suporta orice anonim.
Sorry.


Sindicalist

  • Vizitator
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #11 : Iulie 08, 2017, 01:38:56 p.m. »
Dupa cum se vede cu judecata se trage de timp la greu. Sper sa nu isi dea concursul si Sindicatul . Referitor la formularile mele anterioare pe site tribunalului prima data a aparut ca se suspenta conf. art. 244 din CCP. dupa aceea au revenit modificind  conf. art .64 CCP.  Dragi colegi per ansamblu se trage de timp,asta am inteles eu ce este total in defavoarea noastra,basca dobinzi , si ce puteai face acum cu bani aceia nu poti mai face la anul sau la pastele cailor asa cum isi doresc ei ,eu personal in caz de cistig as cere dobinda plus daune interes,+  noi cu salarile raminem tot asa  inca destul timp ,spre minimul pe economie dragi colegi. Oricum 2018 nu este departe si multi dintre noi vor lucra pe minimul pe economie  la fel ca croitoresele si cu bonuri de 9 lei ,pardon la croitorie sint de 15 lei. Spre noi succese cu lideri "nemuritori".
« Ultima Modificare: Iulie 08, 2017, 01:50:11 p.m. de Sindicalist »

Offline FANFANNN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
    • Vezi Profilul
Re: SUSPENDARE
« Răspuns #12 : Iulie 10, 2017, 06:03:44 a.m. »
Asta nu inseamna ca nu avem dreptul domnule Administrator sa fim informati corect  si mai ales la timp. Noi nu avem cultura juridica , deoarece suntem oameni cinstiti .
Daca dv. nu puteti , aveti si dv. servici , familie etc. sunt si ceilalti lideri. Platim acest forum , si da ce ar fi ca zilnic unul din lideri sa faca de servici si aici si sa raspunda la intrebari ?
E chiar asa de greu ?