Autor Subiect: Oameni de nimic  (Citit de 1406 ori)

Offline carcotasul

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
    • Vezi Profilul
Oameni de nimic
« : Octombrie 31, 2018, 09:28:11 p.m. »
   Oamenii care mint de le sar ochii din cap si apoi te privesc in fata si iti spun ca tu esti ala care nu vede clar.
   Oamenii care pretind ca sunt profesionisti dar de fapt nu se pricep la nimic.
   Faza cea mai tare la oamenii de rahat, e ca ei sunt PERFECTI, sunt convinsi ca ei detin adevarul si cheia dreptatii si a perfectiunii,oamenii de rahat nu gresesc. ei experimenteaza pe creierul tau de om tolerant, oamenii de rahat vor incerca sa ii convinga pe toti din jurul tau ca tu esti cauza tuturor problemelor.  Stii de ce sunt periculosi?  pentru ca si ei se cred cand molfaie cu gura plina minciuni si barfe de o speta la fel de joasa ca ei!
    Oamenii de rahat nu stiu sa piarda, habar nu au, ei s-au nascut invingatori, sau, cel putin asa sunt convinsi, perfect convinsi, nu incape nici un dubiu, daca un om de rahat citeste materialul asta, ar putea sa-si bage mana in foc sustinand ca e o mare chintesenta de adevar – fara sa simta o secunda ca e fix oglinda lui.
   Oamenii de rahat sunt orgoliosi, sunt doldora de orgoliu.
   Sunt perfect convins ca si tu ai oameni de rahat in jurul tau, e plin de ei, calca-i in picioare daca vrei sa scapi de ei. Eu am incercat ani de zile cu vorba buna si nu merge. pur si simplu nu merge!
« Ultima Modificare: Noiembrie 05, 2018, 08:25:06 p.m. de carcotasul »

Offline cosmos18

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
    • Vezi Profilul
Re: Oameni de nimic
« Răspuns #1 : Noiembrie 07, 2018, 11:14:51 a.m. »
  Analizand seful CHE, "mister Fier", descopar si alte trasaturi care vin in completarea tabloului oamenilor de rahat din articolul precedent : sunt lipsiti de scrupule, au tupeu de borfas (cer dovezi desi sunt constienti ca toata lumea stie ca ei sunt hotii), sunt ignoranti, au caracter infect, sunt avari,lacomi si acaparatori, ii considera pe toti ceilalti care nu sunt ca ei niste incapabili, sunt compromisi iremediabil. Un om lacom si unul sarac sunt practic la fel. Un om lacom va fi mereu in lanturile umilintei. Dovezi : el nu poarta salopeta si nu face rondul dar cere supusilor cum scrie la carte; la impartirea materialelor igienico-sanitare iti da 5 role de hartie igienica si te pune sa semnezi ca ai primit 6; Eu ma opresc aici, trageti d-voastra concluziile despre acest om.
« Ultima Modificare: Noiembrie 08, 2018, 07:47:12 a.m. de cosmos18 »