Autor Subiect: Alea jacta est  (Citit de 2818 ori)

jorj

  • Vizitator
Alea jacta est
« : Decembrie 05, 2017, 01:37:38 p.m. »
Bună ziua!
A fi sindicalist nu este totuna cu a fi prost! Depinde de liderii de azi dacă Hidrosind-ul va mai fi mâine! Så vedem rezultatele CCM-ului 2018!
« Ultima Modificare: Decembrie 05, 2017, 01:44:57 p.m. de jorj »

Offline FANFANNN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
    • Vezi Profilul
Re: Alea jacta est
« Răspuns #1 : Decembrie 05, 2017, 07:31:41 p.m. »
Daca este adevarat ADIO  HIDROSIND
Multi vor face asta.

Offline cipcip

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
    • Vezi Profilul
Re: Alea jacta est
« Răspuns #2 : Decembrie 05, 2017, 08:27:52 p.m. »
Hai sa asteptam un comunicat de la iubitii nostri lideri.Doar stiti ce au obtinut anul trecut la negocieri

jorj

  • Vizitator
Suntem papusile Hidrosind-ului
« Răspuns #3 : Decembrie 10, 2017, 03:09:10 p.m. »
Am dat din întâmplare peste CCM pe 2017 adnotat cu roșu cu propunerile de ciuntire făcute de administrația HE! Teroare! Peste tot diminuare drepturi prin modificare sau eliminare articole care avantajau salariații! Cu mențiunea, ,,conform Codului Muncii" sau ,,nu exista prevedere legala" sau ,,e discriminatoriu"! Măi oameni buni dacă drepturile noastre sunt numai cele prevazute în lege, atunci ce ne mai trebuie Contract colectiv sau sindicat? Ce sa-mi apere? Ca ma apară legea, nu contractul! La dvs nu se cunoaște termenul de, ,,acordul partilor"? 
Ne vom putea lamuri despre dezastrul noului CCM, (făcut ca ne liniștească pe doi ani), abia atunci când cineva va confrunta vechiul contract cu noul contract, articol cu articol și va face o lista cu modificările și eliminările drepturilor noastre! Se pare că încă o data am luat-o în freză urât de tot!

Offline Marius_Mitran

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
    • Vezi Profilul
Re: Alea jacta est
« Răspuns #4 : Decembrie 10, 2017, 03:12:32 p.m. »
Simt putina exagerare....
MERCERUL este mai bun decat actualul sistem de salarizare datorita indexarilor !

Offline Administrator

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 384
    • Vezi Profilul
Re: Suntem papusile Hidrosind-ului
« Răspuns #5 : Decembrie 10, 2017, 05:59:55 p.m. »
Am dat din întâmplare peste CCM pe 2017 adnotat cu roșu cu propunerile de ciuntire făcute de administrația HE! Teroare! Peste tot diminuare drepturi prin modificare sau eliminare articole care avantajau salariații! Cu mențiunea, ,,conform Codului Muncii" sau ,,nu exista prevedere legala" sau ,,e discriminatoriu"! Măi oameni buni dacă drepturile noastre sunt numai cele prevazute în lege, atunci ce ne mai trebuie Contract colectiv sau sindicat? Ce sa-mi apere? Ca ma apară legea, nu contractul! La dvs nu se cunoaște termenul de, ,,acordul partilor"?
Ne vom putea lamuri despre dezastrul noului CCM, (făcut ca ne liniștească pe doi ani), abia atunci când cineva va confrunta vechiul contract cu noul contract, articol cu articol și va face o lista cu modificările și eliminările drepturilor noastre! Se pare că încă o data am luat-o în freză urât de tot!

Vorbiti despre adnotari si faceti presupuneri ca ar fi ramas asa.
V-am spus in ultima informare ca am ajuns la un acord si pe celelalte prevederi CCM, in afara de salarizare, abia in ultima zi.
Va astept pe dvs. sa faceti analiza, dupa ce avem un CCM inregistrat, asa cum v-am spus deja, acum cateva ore.

Offline Hoffa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
    • Vezi Profilul
Re: Alea jacta est
« Răspuns #6 : Decembrie 10, 2017, 07:12:47 p.m. »
Simt putina exagerare....
MERCERUL este mai bun decat actualul sistem de salarizare datorita indexarilor !
Nu inteleg de ce mai postezi !? A iesit cum ti-ai dorit . Cu Mercer . Iti spun eu cum era bine ? Cu  CCM - ul in care aveam cu 4 zile de concediu mai mult , primele neinjumatatite , prima de vacanta , bilete de odihna decontate , pensii private . Suna mai bine decat mizeria ta de Mercer , cu tot cu indexari .

Offline Hoffa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
    • Vezi Profilul
Re: Alea jacta est
« Răspuns #7 : Decembrie 10, 2017, 07:15:50 p.m. »
Si inca ceva , memeule , probabil esti un mare sef  . Sefii nu au fost niciodata interesati de prime . Stii de ce , nu ? Au salarii mari .

jorj

  • Vizitator
curat murdar
« Răspuns #8 : Decembrie 10, 2017, 09:31:38 p.m. »
Si inca ceva , memeule , probabil esti un mare sef  . Sefii nu au fost niciodata interesati de prime . Stii de ce , nu ? Au salarii mari .
Șef o fi sau vre-un lideraș! Da' nu-si merita banii! Face o munca murdara la care nu se pricepe!  Se poate dezinforma cu talent! Uitati-va numai ce talent au alții care ne aburesc pe acest forum!   
« Ultima Modificare: Decembrie 10, 2017, 09:44:47 p.m. de jorj »