Autor Subiect: Azi  (Citit de 1584 ori)

Offline Ardelean

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
    • Vezi Profilul
Azi
« : Februarie 11, 2019, 12:39:33 p.m. »
   În data de 8 februarie, conducerea RADET, administratorul judiciar al Regiei aflate în insolvenţă - Rominsolv şi reprezentanţii sindicatului SLI Radet au semnat un acord care prevede majorarea cheltuielilor de natură salarială cu 30% faţă de anul 2018. ?

     https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/majorari-salariale-la-radet-fiecare-salariat-va-primi-1030-lei-in-plus-1079859

Offline robu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
    • Vezi Profilul
Re: Azi
« Răspuns #1 : Februarie 11, 2019, 02:50:03 p.m. »
Iarna nu-i ca vara.Un alt moment propice sa ceri ceva.Fara caldura urla toti .Nu conteaza ca au avarii nonstop,datorii si pierderi la greu.Bravo lor!Au mult tupeu(vorba aceea:bucuresteni!) si lideri buni.Nu da norocul asta peste noi odata!

Offline Jack

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
    • Vezi Profilul
Re: Azi
« Răspuns #2 : Februarie 14, 2019, 09:05:04 a.m. »
Sindicat nu mai avem de mult.Daca CCM nu se mai respecta de cei  care conduc hidroelectrica noi de ce sa-l mai respectăm? Am fost tepuiti cu noul sistem de salarizare si suntem tratați ca  niște sclavi pentru ca se poate..Stam ca niște găini de avicolă si nu facem nimic.Nu avem echipament de protectie,nu avem becuri,nu avem prize etc. Zice cineva ceva cand vine șeful de centrala sa punem bani sa cumpărăm? Am acceptat mereu totul si toate pentru ca am ramas numai gaini in hidro cocosii putin care au fost au dispărut.Ne meritam soarta noi si familiile noastre pentru ca stam ca ghioceii.

Offline cosmos18

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
    • Vezi Profilul
Re: Azi
« Răspuns #3 : Februarie 14, 2019, 11:25:50 p.m. »
   D-le Jack, eu il faceam gainar pe seful CHE pentru ca se lasa mituit cu lucruri marunte si sume mici, dar daca spuneti ca am ramas numai gaini in Hidro, parca-l vad ca ne strange si ouale, ca de chete sa-i ramana si lui aproape jumate, suntem satui si total dezgustati.
« Ultima Modificare: Februarie 14, 2019, 11:29:55 p.m. de cosmos18 »